CAT 5 / 6 ve 7 yapısal kablolama alt yapısı üzerinde çalışan bilgisayar ağları gelişmiş ses ve data hizmetleri için mükemmel bir alt yapı sağlar

-Yapısal kablolama ile data, telefon, fiber, güvenlik, şebeke ve UPS elektrik sistemlerine ait kablolama alt yapısı tek bir çatı altında toplanarak, entegre ve esnek bir çalışma ortamı oluşturulur. 

-Her kuruluş sonrasında data kabloları uçtan uca test edilerek alınan test raporları, detaylı proje çizimi, kablo takip şeması, vb. dökümanlar ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

-Zamanın bizi iletişimde getirdiği konum; artık enformasyon prizleridir. Bu değişme doğrultusunda ses haberleşmesi için de UTP kablolar ve sonlandırmaları öneriyoruz. 

-Böylelikle video konferansı dahi gerçekleştirebilecek bir altyapınız olacaktır. Hala inşaatı devam etmekte olan binanız için birkaç yıl sonrasını da düşünmek zorunluluğu olduğundan, böyle bir yaklaşım kaçınılmaz olmaktadır. Bu durumda tekli prizler çift girişli olacak ve merkezdeki bağlantı sayısı da artmış olacaktır. Fakat bu sistem yer değişmelerden etkilenmediğinden daha şimdiden yüksek teknolojilere geçmeseniz bile dâhili numaraların değişmemesi gibi artılarını göreceksiniz. 

-RFI (Radio Frequency Interference) ve EMI ( Electro Magnetic Interference) olan yerlerde STP/FTP kablo önerilir. Bakır kablolamadaki 100 m sınırı aşılan yerlerde Fiber Optik kablo ile ulaşılacaktır. 

-Kanallama gereken yerlerde, gerek şap altı EAE, kanallar ve buatlar ile gerek yükseltilmiş döşeme ile gerekse PVC kanallar kullanmaktayız. 

-Fiber Optik kabloların da Single Mode ve Multi Mode, Indoor ve Outdoor gibi türleri vardır. Sonlandırmaları da konnektör ve teknoloji olarak farklılıklar gösterir.